تبلیغات
پـــــایـــــلـــــوتــــــــ - آموزش تماس صوتی در تلگرام
 
پـــــایـــــلـــــوتــــــــ
اخبار دنیای فناوری
شنبه 26 فروردین 1396 :: نویسنده : مهران
تماس صوتی در تلگرام برای ایران فعال شد:

آموزش برقراری تماس صوتی در تلگرام


بزرگترین کانال تلگرام فیلم‌های آموزشی - فرادرس
پس از این که تلگرام قابلیت تماس صوتی را در کشورهای اروپایی فعال کرد برای بسیاری از کاربران ایرانی این سوال مطرح بود که چه زمانی می توانند با تلگرام تماس صوتی برفرار کنند ،اما دیروز این قابلیت به شکل ناگهانی برای ایرانیان هم در دسترس قرار گرفت .
اما امروز کاربران با مسدود شدن تماس صوتی غافلگیر شدن و حدس و گمان هایی مبنی بر فیلتر شدن این قابلیت مطرح شد به ویژه این که مدیر تلگرام در توییت خود بیان کرد که ما قابلیت تماس صوتی را در تلگرام برای کاربران ایرانی فعال کرده ایم اما اپراتورهای ایرانی اقدام به مسدود سازی آن نموده اند.
به هر حال این قابلیت در ساعت 16 امروز دوباره برای مشترکان دیتای اپراتور های موبایل فعال شد و تاکنون نیز مشکلی به وجود نیامده هر چند که سه اپراتور همراه اول و ایرانسل و رایتل عنوان کرده اند که فیلترینگی در کار نبوده است.
با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا با جزییات تماس صوتی در تلگرام بیشتر آشنا شوید.

فعال‌سازی مکالمه صوتی تلگرام

به منظور فعال‌سازی قابلیت مذکور نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید. تمام قابلیت‌های اپلیکیشن تلگرام به طور رایگان در اختیار کاربران قرار داده می‌شوند و قابلیت مکالمه صوتی هم از این مسئله مستثنا نیست. تنها کاری که باید به منظور فعال کردن تماس صوتی تلگرام انجام دهید این است که اپلیکیشن تلگرام خود را به روز کنید.

مکالمه صوتی در نسخه 3.18.1 تلگرام قابل ارائه شده و قابل استفاده خواهد بود. اما اگر پس از آپدیت اپلیکیشن تلگرام، همچنان قادر به استفاده این قابلیت جدید نبودید، کافی است که از یک کاربری که قابلیت مذکور در تلگرام وی فعال شده درخواست کنید تا یک تماس کوتاه با شما برقرار کند. به همین سادگی تماس صوتی تلگرام برای شما هم فعال می‌شود.

نحوه استفاده از تماس صوتی تلگرام

استفاده از قابلیت برقراری تماس صوتی در تلگرام به سادگی صورت می‌پذیرد. برای برقراری یک تماس صوتی کافی است که به پنجره اطلاعات مخاطب مورد نظرتان مراجعه کنید و سپس آیکون "تلفن" موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. به همین سادگی تماس مد نظر برقرار می‌شود.

در نظر داشته باشید که برای برقراری موفقیت‌آمیز تماس صوتی از طریق تلگرام، حتما باید اپلیکیشن تلگرام نصب شده در دستگاه فرد گیرنده تماس هم آپدیت شده باشد. در غیر این صورت با خطایی مواجه خواهید شد که از به‌روز نبودن اپلیکیشن تلگرام در دستگاه مقصد خبر می‌دهد.

زمانی که آیکون "تلفن" را به منظور برقراری تماس از طریق تلگرام انتخاب می‌کنید، صفحه‌ای شبیه به عکس فوق پدیدار می‌شود. با انتخاب آیکون‌های میکروفون، پیام و بلندگو در بخش زیرین صفحه به ترتیب قادر به غیرفعال‌سازی میکروفون دستگاه، مراجعه به بخش پیام‌های متنی و فعال‌سازی بلندگو خواهید بود.

حجم اینترنت مصرفی در حین برقراری تماس صوتی

برقراری تماس صوتی از طریق تلگرام رایگان است اما برای برقراری این تماس نیاز به استفاده از شبکه اینترنت دارید. بنابراین طبیعی است که برای استفاده از این ویژگی باید اطلاعاتی رد و بدل شود و این رد و بدل اطلاعات منجر به مصرف شدن بسته اینترنتی خواهد شد. طبق بررسی که ما داشتیم، میزان حجم بسته اینترنتی که به موجب برقراری تماس صوتی تلگرام مصرف می‌شود چندان بالا نیست و تقریبا حالتی مقرون به صرفه دارد.

برای مثال ما در حین استفاده از موبایل دیتا (Mobile Data) و با برقراری دو تماس مختلف که کلا 52 ثانیه به طور انجامیدند، 218.2 کیلوبایت دیتای ارسالی و 176.2 کیلوبایت دیتای دریافتی داشتیم. شما هم هر زمان که تمایل داشته باشید، می‌توانید با مراجعه به مسیر زیر نسبت به بررسی جزئیات حجم مصرفی اینترنت خود از طریق مکالمه صوتی تلگرام اقدام کنید:

 • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Data and Storage را لمس کنید.
 • اگر قصد بررسی مصرف اینترنتی سیم کارت خود را دارید، باید گزینه Mobile Data Usage را انتخاب کنید. اما اگر از اینترنت وای‌فای استفاده می‌کنید و قصد بررسی جزئیات مصرفی آن را دارید، می‌بایست گزینه Wi-Fi Data Usage را انتخاب کنید.
 • در بخشی که با عنوان Calls نمایش داده شده است، می‌توانید جزئیات حجم مصرفی اینترنت خود از طریق مکالمه صوتی تلگرام را مشاهده کنید.

اگر تصور می‌کنید که مکالمه صوتی تلگرام حجم بالایی از بسته اینترنتی شما را مصرف می‌کند، تلگرام این امکان را فراهم کرده تا میزان مصرف دیتای این قابلیت را کاهش دهید.

کاهش مصرف اینترنت در حین انجام مکالمه صوتی تلگرام

به منظور کاهش مصرف دیتا یا حجم بسته اینترنتی خود در حین برقراری تماس صوتی تلگرام، کافی است که به شرح زیر عمل کنید:

 • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Data and Storage را لمس کنید.
 • گزینه Use less data for calls را انتخاب کنید.
 • در پنجره‌ای که به صورت پاپ‌آپ نمایان شده است، گزینه Always را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که اگر گزینه Only on Mobile Data را انتخاب کنید، فقط در حین استفاده از اینترنت سیم کارت، حجم مصرف اینترنت بهینه‌سازی می‌شود.

چه کسانی از طریق تلگرام قادر به برقراری تماس صوتی با شما هستند؟

در حالت پیش‌فرض تمام کاربران تلگرام می‌توانند از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان با شما تماس صوتی برقرار کنند. حتی برای برقراری این تماس هیچ نیازی به داشتن شماره تلفن اکانت کاربران وجود ندارد. اما خوشبختانه تلگرام در منوی تنظیمات اپلیکیشن خود این امکان را فراهم کرده تا کاربران دریافت تماس از سوی افراد ناشناس را غیر فعال کنند. برای انجام این کار باید به شرح زر عمل کنید:

 • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • وارد بخش Privacy and Security شوید.
 • گزینه Calls را انتخاب کنید. یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب نمایید:

گزینه Everybody: با انتخاب این گزینه که در حالت پیش‌فرض هم فعال است، تمام کاربران تلگرام از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان قادر به برقراری تماس صوتی با شما خواهد بود.

گزینه My Contacts: با انتخاب این گزینه فقط افرادی که در لیست مخاطبین اکانت تلگرام شما وجود داشته باشند، قادر به برقراری تماس صوتی با شما می‌شوند.

گزینه Nobody: با انتخاب این گزینه قابلیت دریافت تماس صوتی تلگرام برای شما غیرفعال می‌شود و هیچ کاربری قادر به تماس گرفتن تلفنی با شما از طریق تلگرام نخواهد بود.

اگر دقت کنید در بخش زیرین صفحه زیرشاخه‌ای تحت عنوان "Add exceptions" وجود دارد. با استفاده از این بخش می‌توانید افرادی را به عنوان استثناء در نظر بگیرید. برای مثال می‌توانید از طریق این بخش فقط یک یا چند کاربر را قادر به برقراری تماس صوتی با خود از طریق تلگرام کنید یا برعکس، فقط از برقراری تماس صوتی تلگرام از سوی یک یا چند فرد ممانعت به عمل آورید.

مشاهده تاریخچه یا لیست تماس‌های تلگرام

تلگرام همچنین امکان بررسی لیست یا تاریخچه تماس‌های صوتی برقرار شده از سوی کاربران را هم ارائه می‌کند. برای مشاهده این بخش کافیست که به صورت زیر عمل کنید:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
 • گزینه Calls را انتخاب کنید.

آیا تماس تلگرام امنیت دارد؟

تلگرام مثل همیشه به مسئله امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران توجه ویژه‌‌ای داشته است. تلگرام برای تماس‌های صوتی که برقرار می‌سازد از سیستم رمزنگاری سرتاسری دو طرفه استفاده می‌کند. بنابراین مکالمات کاربران تلگرام حتی توسط خود سرورهای این اپلیکیشن هم قابل ردیابی و شنود نیستند.

آیا امکان استفاده از تماس صوتی تلگرام در نسخه دسکتاپ آن هم وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر قابلیت برقراری تماس صوتی تلگرام فقط توسط اپلیکیشن موبایلی آن (نسخه iOS و اندروید) پشتیبانی می‌شود. پس با استفاده از دسکتاپ تلگرام قادر به برقراری تماس صوتی نخواهید بود.

نوع مطلب : موبایل، آموزشی، تلگرام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:45 ب.ظ
Hello! I simply want to offer you a big thumbs up for your great information you've got here on this post.
I'll be coming back to your site for more soon.
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:33 ب.ظ
I have learn a few excellent stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you place to create this sort of
fantastic informative web site.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:26 ق.ظ
I pay a visit daily a few web sites and information sites to read posts, except
this blog offers feature based posts.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :